automatyczna skrzynia biegów
 
O prnd.pl - automatyczne skrzynie biegów
Reklama w prnd.pl
kontakt z prnd.pl

13. Jaka technika jazdy pozwala wydłużyć życie automatycznej skrzyni biegów.

W zakresie 2500 - 3000 obrotów na minutę. Pozwala to cieszyć się z bezawaryjnej pracy skrzyni automatycznej przez lata. Czy to oznacza że nie wolno przyspieszać itd. NIE. Krótkotrwałe gwałtowne przyśpieszenia, czy redukcje nie powinny jej zaszkodzić. Należy wystrzegać się wyścigów spod świateł - gwałtownych przyśpieszeń na najniższym biegu. To samo dotyczy prób wyjazdy z piasku, czy śniegu. Bardzo łatwo wówczas o spalenie skrzyni i bardzo kosztowny remont.

Systemamtyczne dbanie o asb jak wymiana oleju, instalowanie dodatkowej chłodnicy, dodawanie środków zmniejszających tarcie w skrzyni. Te wszystkie czynności pozwalają cieszyć się z użytkowania asb.

Często wielu ludzi instaluje w swoich pojazdach tzw. chip`a. Zwiększa on moc/ moment obrotowy poprzez zmianę charakteryski programowej silnika.

Pamiętaj

Skrzynia automatyczna w Twoim pojeździe jest przystosowana do takiej mocy i momentu jaki przewidział producent. Gwałtowne przyśpieszenie wzmocnionym pojazdem może ją zniszczyć i tak często się dzieje. Co prowadzi do bardzo kosztownej naprawy.